gorean.pl

"Prywatna biblioteka skryby Jaeger'a Vatn"

Inspiracje...

Inspiracje...

W ciągu ostatnich kilku dni, dokładnie od pojawienia się artykułu "Czy to jest Goreańskie?....czyli zrozumieć Gor", do zoyi docierają opinie zarówno pozytywne, jak i negatywne.
Za te pozytywne, pragnie zoya serdecznie podziękować, bo cieszy ją kiedy rozważania podejmowane w tekstach znajdują zrozumienie, a często też są odzwierciedleniem Waszych przemyśleń.
Negatywnych opinii też się zoya spodziewała, ale zaskoczył ją ton tych negacji. Nie dotyczyły one bowiem merytorycznej zawartości artykułu, ale pojawiły się zarzuty o krytykowanie osób i innych stron o podobnej tematyce. Zarzucono również Mr Jaegerowi i zoyi, że narzucają standardy kto jest Goreaninem, a kto nie, i że wtrącają się w życie innych ludzi. Jako wzór postawiono Nam pasjonatów Gor spoza granic Polski, którzy zdaniem krytyka, nie podejmują się oceniania tego, co jest Goreańskie a co nie. W tym właśnie miejscu pragnie zoya wyprowadzić z błędu wszystkich, którzy tak myślą. Dyskusja na temat właściwego postrzegania i interpretowania praw i zasad Gor oraz na temat standardów, które powinni reprezentować Ci, którzy uznają idee Gorean za swoją, toczy się na wielu forach zagranicznych i jest pretekstem do powstania wielu artykułów i esejów. W ramach swoich poszukiwań zoya natknęła się na jeden z nich, który pomógł jej spojrzeć na podstawy Gor oraz wartości, jakie niesie ta filozofia życia, z ziemskiego, punktu widzenia. Lektura tego artykułu stała się inspiracją do stworzenia jej tekstu. Nie jest to tłumaczenie oryginału, bowiem zoya postanowiła podejść do tematu szerzej, wzbogacając poszczególne wątki o przykłady z Kronik, tworząc pewien cykl.

Dla wszystkich zainteresowanych dołącza zoya link do wyżej wymienionego artykułu

http://www.the-gorean.com/is_it_gorean.html

 

Kogo gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.