gorean.pl

"Prywatna biblioteka skryby Jaeger'a Vatn"

Apsara - M. Litmanowicz

 

zoya poleca:

Apsara


Autor: Marek R. Litmanowicz

 


Książka, którą przeczytałam kilka lat temu, ale do dziś pamiętam wiele jej fragmentów w detalach...
To powieść wielowątkowa, więc momentami solidnie zaplątana, szczególnie na początku, gdy poznajemy bohaterów i ich otoczenie. Nagrodą, dla tych którzy wejdą w fabułę powieści jest  fantastyczny klimat- miejsc, które przyciągają swoją egzotyką oraz postaci, których decyzje pociągają konsekwencje nie tylko dla nich samych, i nie tylko tu i teraz.
Autor zastosował w swojej powieści bardzo ciekawy zabieg, pokazując te same zdarzenia oczami bohaterów, którzy przebywają w tych samych miejscach i w tym samym czasie, jednak ich losy nie są ze sobą związane w żaden sposób - są oni jedynie uczestnikami tych samych zdarzeń, widząc je i oceniając z własnej perspektywy.
Jak w każdej powieści jest  sensacja, miłość i seks (klimatyczny tez :), jest nienawiść, wrogość i zawiść. Ale na szczególna uwagę zasługuje watek, w którym jeden z bohaterów odbywa podróż po krajach azjatyckich dotykając przy tej okazji najmroczniejszych wątków ich historii – zapada w pamięć!
Jest w tej książce coś, co sprawia, że na około 200 stron przed jej końcem, zaczynasz żałować, że przewrócenie każdej kolejnej kartki przybliża Cie do zakończenia.

 

Kogo gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.