gorean.pl

"Prywatna biblioteka skryby Jaeger'a Vatn"

head4a.jpg

Zar a Se'Var - czyli Zar Zimą - I Edycja Turnieju Zar dla Wszystkich.

 

 

ZAR a Se'Var


Uroczyście ogłaszamy

I Edycje Turnieju "4 pory Roku w ZAR"

Konkurs jest ogólnodostępny.

Całkowite rozstrzygniecie Turnieju nastąpi po rozegraniu 4 Konkursów związanych z porą roku


Zar a Se'Var - 24.01.2015 - Konkurs Zimowy

Zar a En'Kara - 21.03 2015 - Konkurs Wiosenny

Zar a En'Var - 20.06.2015 - Konkurs Letni

Zar a Se'Kara - 24.10.2015 - Konkurs Jesienny

 

Zwycięzcy Konkursów Zmierzą się w Finale Turnieju rozegranym 21.11.2015

 

Zwycięzca Se'Var - Zoya

                                  ---------> Zwycięzca Półfinału

Zwycięzca En'Kara

 

                                                                                       ----------> Zwycięzca

 

Zwycięzca En'Var

                                 ----------> Zwycięzca Półfinału

Zwycięzca Se'Kara

 

Wszyscy Uczestnicy otrzymają Dyplomy Uczestnictwa.

Zwycięzca Turnieju otrzyma Dyplom, skromy upominek związany z Zar.

 

 

 

 

 

Boob-A-Thon - czyli SL-goreanie w walce z jak najbardziej realnym rakiem piersi...

 

 

Boob-A-Thon
 czyli SL-goreanie
w walce z jak najbardziej realnym rakiem piersi...

 Jak co roku, od laty już ponad 6-ciu, październik jest w Second Life miesiącem aktywniejszego włączania się społeczności Second Life do walki z rakiem piersi.

Goreanie nie pozostają w oderwaniu od tej akcji i właśnie w październiku, w porozumieniu z Gorean Portable Radio, na Isle of Tarns ma miejsce wyjątkowa działalność... Na platformie zawieszonej w przestworzach nad Isle of Tarns powstało niezwykłe miejsce - Boob-A-Thon -  coś w rodzaju hm... klubu, galerii, kiermaszu... Odbywają się spotkania, konkursy, tańce... Ogłoszono konkurs fotograficzny. Całkowity dochód ze wszystkich form aktywności (czynsze dzierżawcze za stragany, wszelkie dochody ze sprzedaży, oraz wszelkie dotacje) zasilą fundusz walki z rakiem piersi.Akcja jest akcją wspierającą program MSABC (Making Strides Against Breast Cancer ) organizowany i autoryzowany przez ACS (Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem).

Tak więc wszystko w październiku ma na platformie kolor różowy (kolor akcji) dekoracje, stroje, nawet potrawy. Organizowane są koncerty muzyki live!

 Zapraszamy do włączenia się do tej szlachetnej akcji, zakupu wystawionych towarów a może nawet wrzucenia paru grosików do puszek...

Linden do lindena*... i rezultaty akcji w zeszłym roku liczono już w tysiącach USD.

 

 

 

 

* - L$ - Linden Dollar - wirtualna waluta obowiązująca w Second Life (wymienialna na USD)

  

 

 

Goreańska biesiada okraszona humorem i swawolami w cieple ognia i futer ;)!

 

 

Goreańska biesiada okraszona humorem, zabawami i swawolami

w cieple ognia i futer ;)!

 

Goreanie bardzo lubili spędzać czas ucztując i bawiąc się, kiedy codzienne sprawy odchodziły na dalszy plan, ustępując miejsca relaksowi i czerpaniu przyjemności z wolnego czasu.

 

Dlatego, wychodzimy z propozycją spotkania, dla bywalców i sympatyków Biblioteki i idei Gorean Lifestyle w klimatycznym miejscu, blisko natury.

 

Wszystkich zarejestrowanych użytkowników, bywalców Biblioteki, zapraszamy do zapoznania się z ofertą spotkania w gronie sympatyków Gorean Lifestyle (informacja jest dostępna po zalogowaniu).

 

Czytanie... czyli czas dla nienasyconej wyobraźni

 

 

Czytanie... czyli czas dla nienasyconej wyobraźniW sobotni wieczór, śledząc jeden z jej ulubionych programów publicystycznych, zoya usłyszała dyskusję o  zatrważających wynikach badań dotyczących czytelnictwa w Polsce. Badania przeprowadzane przez Bibliotekę Narodową od dawna napawają przerażeniem.
Okazuje się, że osób, które możemy uznać za stałych czytelników jest zaledwie 11%, a aż 60% badanych nie przeczytało ani jednej książki w ciągu 12 miesięcy.


 


 Ponad połowa Polaków w ciągu roku nie przeczytała ani jednej książki. Tylko 56% uporało się z tekstem nie dłuższym niż 3 strony. Jednak najbardziej szokujący dla zoyi był fakt, że spośród tej grupy 60% „nieczytających” aż 53%  nigdy nie czytało książek bądź czytało je wyłącznie w bezpośrednim związku z pobieraniem nauki w szkole! 
Kiedyś panowało przekonanie, że wśród osób nieczytających królują głównie ludzie niewykształceni. Te statystyki też należy odłożyć do lamusa. Prawie 35% „wykształciuchów” otwarcie mówi o tym, że nie czyta książek. Podczas corocznych badań, okazuje się, że czytelnictwo jest bardziej zaawansowane w dużych miastach. Prym wiodą… kobiety. Kupują i CZYTAJĄ one o wiele więcej książek niż mężczyźni.*
„Polacy nie czytają książek i wcale się tego nie wstydzą.” - powiedział Dyrektor Biblioteki Narodowej. Czy nie obcowanie z literaturą to aby na pewno powód do chwalenia się? Tym bardziej, że literatura to bardzo różnorodna kategoria i trudno zoyce uwierzyć, że nie ma ona do zaoferowania czegoś dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań.
Aby nakłonić Polaków do czytania organizuje się wiele kampanii społecznych, w które angażują się znane osoby. Czytanie książek wzbogaca nasze słownictwo, ale także pomaga rozwijać wyobraźnię oraz pobudza mózg.
Zoya, akurat ma grono przyjaciół i znajomych, którzy czytają dużo  wymieniają się książkami (zapewne dlatego, że wielu z nich jest związana zawodowo z edukacją, chociaż nie wszyscy). Z naszych rozmów czatowych i prywatnych wynika, że bywalcy naszej Biblioteki też nie stronią od książek i czasami zdarza Nam się wymieniać jakieś uwagi na temat interesujących pozycji wydawniczych. I tak powstał pomysł, którego motywem przewodnim jest „lekko” zmodyfikowane powiedzenie Witolda Gombrowicza „Koniec i bomba. Kto NIE czyta, ten trąba!”

Jeśli przeczytałeś coś, co zapadła Ci w pamięć, usłyszałeś o czymś, po co warto sięgnąć, albo masz tyle książek w zanadrzu, że zastanawiasz się po która sięgnąć....napisz o niej w kilku słowach, polecając ją bywalcom naszej Biblioteki. Mile widziane rekomendacje nie tylko książek ale również przewodników, poradników, słowników etc., nie zapominając o artykułach prasowych i komiksach.
Nie oczekujemy wypasionych recenzji, ale kilku słów, które przybliżą te pozycję innym i pozwolą do niej dotrzeć.

Wyślij informację na adres email, a my umieścimy ja w zakładce... BEST-CZYTERY!* wszystkich zainteresowanych bardziej szczegółową analiza wyników badań Biblioteki Narodowej odsyła zoya do artykułu .

 

Wirtualna... ale czy tylko zabawa? Na marginesie dyskusji o Second Life.

 

 

PROJEKT MOSES

 

Wczytawszy się w niektóre głosy w różnych miejscach dochodzę do wniosku, że część z nas zbyt łatwo popada w bardzo jednostronne  oceny.

O czym mówię?

Ano o sporach toczących się na temat "wirtualności" i "realności" naszych zachowań...

Nie od dziś twierdzę (nikomu swojego zdania nie narzucam, ale będę go bronił) że Second Life i wszelkie formy Wirtualnego Gor są DOSKONAŁYM poligonem, w którym możemy się wczuć w daną sytuację,  poznać swoje reakcje, emocje i doznania... Słowo POLIGON nie pada tutaj przypadkiem... A wie o tym najlepiej, Sir Maxwell B. Douglas z Armii Stanów Zjednoczonych. To twórca i Oficer Kontaktowy Projektu MOSES - czyli rozgrywanej w środowisku bliźniaczym do Second Life, choć z oczywistych względów odseparowanej od publicznego dostępu, symulacji zachowań żołnierzy w warunkach konfliktu...

Przysłowia mądrością narodu - "Oszczędzają bogaci i nam się opłaci"...

A skoro zalety tego systemu, (systemu adaptacji do warunków trudnych do odtworzenia lokalnie) doceniła Armia Stanów Zjednoczonych... To ja bym tego jednak tak całkiem "w czambuł" nie odrzucał...

Obejrzyjcie sami.... Czyste Second Life w wydaniu "wojskowym".

Film z jednej z symulacji spotkania z mieszkaniowcami Afgańskiej wioski... Zwróćcie uwagę na procedury zachowań, kwestie komunikacji wewnątrz patrolu - zespołu bojowego... kwestie zachowania szyku czy wreszcie rozmów z tubylcami...

I podobnie działa "SL GOR", tyle że pozwala poznać inny świat. Gor.

 

FILM z SYMULACJI PATROLU ISAF w Afganistanie wykonany w Ośrodku Szkoleniowym U.S Army Corps

 Naprawdę warto obejrzeć do końca!!!


Be well...

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.