gorean.pl

"Prywatna biblioteka skryby Jaeger'a Vatn"

Nasze statystyki

Odsłon artykułów:
523340

Ośrodki wiedzy Goreańskiej w SL

OŚRODKI WIEDZY GOREAŃSKIEJ W SL


Świat planety Gor opisany w Kronikach przez Johna Normana jest fikcyjną kreacją nie mającą swojego odpowiednika w żadnym ziemskim regionie. Nic jednak nie przemawia do wyobraźni tak, jak obraz. Dlatego, platforma alternatywnego wirtualnego świata Second Life okazała się idealnym miejscem do stworzenia domów, wiosek czy całych miast opisanych na stronach Kronik o Gor. Każdy, kto przekroczy granice tego świata rozpoczynając swoja podróż, może zobaczyć i poczuć atmosferę, klimat czy wreszcie wniknąć w obyczajowość mieszkańców tej planety. Jednak, ten kompletnie odmienny, otoczony nimbem tajemniczości świat rządzi się zasadami i prawami, które dla każdego z uczestników tej podróży, tam w świecie Gorean, stają się jedynie słusznymi i obowiązującymi, zarówno w gestach jak i słowach. Dlatego, zupełnie nie dziwią obawy rodzące się już na progu tej podróży.

Master Jaeger Vatn i niewolnica zoya zapraszają Was na wycieczkę do świata Gor w Second Life. W niniejszym reportażu zaprezentujemy Wam kilka ośrodków wiedzy Goreańskiej, czyli miejsca, które powinien odwiedzić każdy początkujący użytkownik, a każdy, nawet najbardziej doświadczony Goreanin, nie powinien o nich zapominać.

Ośrodki wiedzy o Gor powstają, aby wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników Gor w Second Life. Jednym z największych  i najprężniej działającym jest GOREAN CAMPUS – miejsce zarówno praktyczne, ale też magiczne.
Każdy kto pojawia się w Gorean Campus powinien wiedzieć, że jest to miejsce OOC (Out Of Character, co oznacza, że w tym miejscu nie funkcjonuje w swojej Goreańskiej postaci) oraz Non-Combat (co oznacza, że w tym miejscu nie odbywają się żadne gry, ani walki). Ideą funkcjonowania takich simów (regionów) jest zapewnienie swobody dostępu do informacji i komfortu korzystania z oferty ośrodka. Takimi samymi zasadami kierują się również inne, podobne do Gorean Campus, miejsca.
Oczywiście, podstawa w takim miejscu jest informacja, o tym co oferują organizatorzy. W Gorean Campus znajdują się tablice informacyjne, które w sposób przejrzysty prezentują ofertę wykładów oraz program imprez okolicznościowych.
A jest ona bardzo bogata! W ośrodkach wiedzy Goreańskiej można brać udział w wykładach prowadzonych przez ludzi,  doświadczonych latami badań nad literatura J. Normana i uznanymi w tym kręgu pasjonatów. Można zgłosić się na szkolenia i kursy z zakresu wiedzy obejmującej poszczególne kodeksy Kast, które zakończone są egzaminami i certyfikatami potwierdzającymi zdobyty zasób wiedzy i zakres umiejętności.
 Oferta ośrodków wiedzy przewiduje propozycje zarówno dla Wolnych Gorean, jak i niewolników, którzy pragną poszerzać wiedzę.

W związku z tym, że Gorean Campus to duży teren z wieloma budynkami funkcyjnymi, bardzo pomocne w poruszaniu się szlakami komunikacyjnymi są drogowskazy.

Na terenie ośrodka znajduje się biblioteka oraz kilka sal wykładowych, gdzie organizowane są spotkania edukacyjne, obejmujące tematykę życia na planecie Gor i filozofii Gorean. Pomieszczenia te, usytuowane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, są wyposażone w niezbędne materiały dydaktyczne, takie jak tablice, mapy, plany.

W Gorean Campus znajdziecie również budowle i miejsca charakterystyczne dla obyczajowości i kultury Gorean, które stanowią ważne elementy funkcjonalnej  struktury miast.
Świątynia wraz z kaplicą znajdują się w zacisznym miejscu, otoczonym zielenią i przepełnione kojącymi odgłosami ptaków oraz szumu wody. Idealne miejsce, aby odpocząć lub oddać się przemyśleniom.


Odwiedzający, mogą również zobaczyć budynek Goreańskiego Szpitala. Tu, odbywają się także kursy i szkolenia dla przedstawicieli Kasty Zielonej – Medyków oraz specjalistyczne medyczne szkolenia dla niewolników .


Bardzo okazałym obiektem jest amfiteatr ze scena do tańca ( dancing pit), gdzie regularnie odbywają się warsztaty i konkursy tańca dla niewolnic.


Gorean Campus to bardzo estetyczne miejsce, którego wystrój sprzyja relaksowi. Użytkownicy mają do dyspozycji  Herbaciarnie  Karczmę (Tea Room and Inn), gdzie można odpocząć po zajęciach lub wymienić kontakty i porozmawiać z innymi użytkownikami.


Bardzo urokliwie, na skalistym brzegu morza, położony jest niewielki amfiteatr. To jedno z piękniejszych miejsc w Gorean Campus i ulubione miejsce zoyi :)


Oprócz Gorean Campus w świecie Gor w Second Life funkcjonują tez inne ośrodki wiedzy, gdzie użytkownicy również znajdą obszerne informacje dotyczące świata Gor, tego opisanego na łamach nowel Normana oraz tego, funkcjonującego w SL.GOREAN UNIVERSITY
THE GOREAN RECRUITMENT CENTRE (GRC)
GOREAN ACADEMY

Ośrodki wiedzy, zorganizowane w tak perfekcyjny sposób nie mogłyby istnieć bez administratorów, którzy zawsze chętnie udzielają informacji wszystkim zainteresowanym, ale przede wszystkim organizują ofertę programową ośrodków, zapraszając do współpracy znawców i pasjonatów świata Gor, którzy dzielą się swoja wiedzą.

Kogo gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.