gorean.pl

"Prywatna biblioteka skryby Jaeger'a Vatn"

Nasze statystyki

Odsłon artykułów:
523370

LARA SAVANT ISLAND w Gor SL

 

LARA SAVANT ISLAND
Bardzo często dzieje się tak, że miejsca ewoluują wraz z ludźmi, którzy je tworzą. Pierwotny zamysł okazuje się nie spełniać oczekiwać i nie przystawać do potrzeb.
Lara Savant Island jest wynikiem takiej dynamiki zmian.

To miejsce powstało jako wynik pasji i fascynacji literacka kreacją J. Normana. Stworzyliśmy je, aby móc poczuć klimat Goreańskiego miasta i zobaczyć, jak mogła funkcjonować społeczność na bazie prawa i zasad Gor.

W związku z tym, że wizja przedstawiona na stronach Kronik o Gor dotyczy fantastycznej, nieistniejącej planety, realne oddanie jej w warunkach Ziemskich byłoby karkołomnym przedsięwzięciem i wymagałoby ogromnych nakładów finansowych. Platforma wirtualnego świata Second Life okazała się doskonałym miejscem dla stworzenia świata Gor.

Potencjał ten został dostrzeżony bardzo szybko i w bardzo krótkim czasie zamienił się niemal w przemysł, tworzący produkty, gadżety oraz animacje odpowiadające opisom z Kronik Normana. Istnieje ogromny wybór produktów, tworzonych specjalnie na użytek Goreańskich simów. Producenci oferują setki tysięcy strojów, mebli oraz elementów architektonicznych. Dzięki temu ponad 300 Goreańskich simów (regionów) powstałych dzięki zaangażowaniu pasjonatów (ich liczbę ocenia sie na okolo 5-6 tyś.), a także dzięki możliwościom technicznym jakie daje SL, jest wyposażonych w budynki odpowiadające Greanskiej architekturze – innej na północy, w centrum czy na południu. Domy, bogato umeblowane i udekorowane, na wzór tych wykreowanych w nowelach. No i Goreanie.... postaci, mające swoje wzory w Kronikach, które stają się obywatelami wysp, wiosek i miast.Niestety, Second Life to również przemysł, nastawiony na osiąganie zysków, dlatego dzierżawa ziemi, oraz pewne elementy wykorzystywane do tworzenia struktury miast i postaci są odpłatne. Może wyda się Wam dziwne, ale uważamy, że z jednej strony jest to zaleta. Nakłady finansowe, które trzeba ponieść, sprawiają, ze wejście w takie realizacje jest decyzja świadomą, mająca swoje wymierne konsekwencje, co motywuje do efektywnego wykorzystania środków i możliwości.

Nie jest jednak aż tak źle :) Świat Gor w Second Life rozwija się i rośnie w siłę od około 8 lat (pierwsze próby miejsc goreańskich powstały wraz ze stworzeniem platformy Second Life  - 11 lat temu) i istnieją osoby - „budowniczowie”, którzy swoim doświadczeniem wspierają nowo powstającej jednostki. Budowa Lara Savant Island spotkała się z bardzo ciepłym i aprobującym przyjęciem, bowiem jest to pierwszy Polski Gorean Sim w Second Life, i wiele osób bardzo Nam kibicuje. Odczuliśmy bardzo wymierne korzyści wynikające z tego pozytywnego przyjęcia. Uzyskaliśmy wsparcie doświadczonych budowniczych, którzy potrafią dopracować najmniejsze detale od strony technicznej, ale również przekazali Nam cześć wyposażenia wyspy w ramach upominków. W trakcie budowy Lara Savant Island gościliśmy również przedstawicieli międzynarodowej społeczności Gorean, którzy służyli Nam wsparciem merytorycznym, aby elementy zabudowy były jak najbardziej adekwatne do zapisów w Kronikach. Ogromne wyrazy wdzięczności należą się m. in.  Szanowanym Initiates - Runynowi i Sennecio, którzy wsparli budowę Świątyni cennymi uwagami merytorycznymi i podarkami, nie sposób nie wspomnieć o Jarlu TORLEIKASVALDR'irze czy o niewolnych  amelii i chuli, których cenne uwagi pozwoliły zaoszczędzić wielu primów czy o Darkangel'u Mavendorf - twórcy Gorean Currency System, dzięki którego uprzejmości Lara Savant Island może używać tego systemu monetarnego...

W trakcie tworzenia Lara Savant Island korzystaliśmy też z doświadczeń, rad i konsultacji wielu znanych i cenionych twórców goreańskich miejsc, że wymienię tylko najważniejszych... Nie sposób pominąć Lady Vinny (Gorean Welcome Center i Sardar Village), Sir Anona (twórcy obiektów  En'Kara Sardar Fairs i wielu wiosek na północy Gor), Lady Afrodite (doświadczonej Wolnej Kobiety Gor i moderatora wielu regionów Role Play), Sir Heirona (niezapomnianego Slavera z Sardar Village, a obecnie doświadczonego Sędziego), Lady Janette (Gorean Campus i Gorean Legal Academy), Sir Xes'a (budowniczego z Isle of Tarns), Lady Dorlinii (Head of Green Caste z Port of Vardenna), Sir Chaosa (założyciela i High Tarnsmana na Isle of Tarns), Sir Thorna (Administratora Isle of Tarns). I wielu wielu innych... Wszystkim im serdecznie dziękujemy...

Lara Savant Island powstała po to, aby dać wszystkim, którzy dzielą z Nami pasję tą filozofią życia, możliwość obejrzenia z bliska świata Gor. Dlatego, zdecydowaliśmy, aby miejsce to stało się ośrodkiem wiedzy, a zatem mogło służyć wizualizacji Goreańskiej zabudowy, ale przede wszystkim zapoznania się z zasadami życia i prawami obowiązującymi na terenie miasta. Dlatego też obecność na wyspie nie wymaga przystępowania do żadnej społeczności i przyjmowania na siebie jakichkolwiek zobowiązań. Proponujemy Wam dostęp do wirtualnej kreacji świata planety Gor i chcemy uczynić go jak najbardziej swobodnym.

Wobec powyższego zapraszamy wszystkich chętnych na wycieczkę do Lara Savant Island, a może tez do innych Goreańskich miejsc, w której to będziemy Waszymi przewodnikami. Skonstruowaliśmy awatary, które na czas pobytu w Second Life staną się Waszymi i pozwolą Wam przemierzać Goreańskie ścieżki.
Nie wymaga to od Was zakładania żadnego konta w Second Life (dostęp, to znaczy login i hasło, dostaniecie od Nas , na czas pobytu w SL), ani ponoszenia żadnych kosztów.

Jeśli macie ochotę poznać ten wymiar Gor....zapraszamy.

 

Wyspa wita wszystkich Przybyszów miejscem nazywanym Trading Post. To specjalny obszar, jeszcze przed bramą wjazdową prowadzącą do wnętrza wyspy, w którym każdy nowo przybywający do Lara Savant Island znajdzie wszystkie niezbędne informacje dotyczące organizacji simu i osób odpowiadających za administrowanie nim.

 

 

 

 

W Trading Post znajduje się również Karczma, gdzie można posilić się i odpocząć po podróży, a także spotkać innych Gorean wędrujących po świecie Gor.

 

 

 

 

Tuż obok portu głównego znajduje się port handlowy z domami kupieckimi i straganami, przeznaczonymi do handlu i wymiany towarów. W tym miejscu znajdować się będą przedstawicielstwa handlowe innych Goreańskich społeczności, stanowiących doskonałą bazę do rozwijania kontaktów partnerskich i współpracy.

 

 

 

 

W oddali, na tyłach Trading Post znajduje się brama wjazdowa, prowadząca w głąb wyspy. Na szczycie budynku bramnego powiewa flaga Lara Savant Island z usytuowanym na niej centralnie herbem.

 

 

Lara Savant Island to szczególne miejsce na mapie Gor SL, ponieważ podstawą jego funkcjonowania jest rozpowszechnianie wiedzy o planecie Gor oraz prezentowanie różnych aspektów życia Gorean, zgodnego z Kronikami.

 

Symbolem naszej wyspy są Trzy Kolumny architektoniczne, które wyrastają pod niebem, rozświetlonym przez trzy księżyce Gor. Każda z kolumn ma swoje znaczenie: jedna oznacza Wiedzę, która pozwala Nam poznać i zrozumieć zasady i realia życia Gorean; druga oznacza Silę, która determinuje i umacnia Nas w drodze do zrozumienia i doskonalenia siebie samych, ale i wspierania innych; trzecia oznacza Piękno, którym emanuje ten magiczny świat Gorean.

 


 

Nasza wyspa to rozległy obszar, który odwzorowuje strukturę typowego Goreańskiego miasta. Brama wiedzie wprost do miejskiego portu wewnętrznego, gdzie znajdują się stragany, a w nich sklepy i punkty usług rzemieślniczych.

 

 

Duży szlak komunikacyjny wiedzie w głąb wyspy, gdzie znajdziemy duży plac miejski wokół którego usytuowane są główne budynki funkcyjne miasta min, Ratusz, Tawerna, Szpital, budynek Magistratu.

 

 

Na końcu szerokiej alei, wśród drzew znajduje się Świątynia. To zaciszne miejsce tuż nad brzegiem morza, służy kontemplacji i rozmyślaniom.

 

 

Tuż obok znajduje się fontanna życzeń, podarek od Wielebnego Sennecio z Kasty Białej, która każdemu kto jej dotknie podaje myśl przewodnia na najbliższy czas.

  

Lara Savant Island to dość rozległy teren, na którym usytuowanych jest wiele obiektów służących nie tylko sprawnemu działaniu miasta, ale i wygodzie życia jego mieszkańców.

 

Na wyspie znajduje się również system portów wewnętrznych, dlatego jednym ze środków komunikacji jest łódź. Z tej perspektywy nasz ląd wygląda bardzo malowniczo :)

 

 

 

Kogo gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.