gorean.pl

"Prywatna biblioteka skryby Jaeger'a Vatn"

Nasze statystyki

Odsłon artykułów:
714332

Seksualność niewolnicy Gor

 Seksualność niewolnicy Gor

 

Wczytując się w informacje o Gor i o Goreanlifestyle natrafiłam na bardzo ciekawy artykuł, w którym dokonana jest analiza książki Johna Normana „Imaginative sex" ( Kreatywny seks ). Po raz pierwszy została wydana w 1974r., potem ponownie w roku 1997 i w swoim czasie pozycja ta prezentowała rewolucyjne podejście do tematu seksualności człowieka. Jednak, nie będę się tu zagłębiać w wartość tej pozycji książkowej. Artykuł, który chciałabym Wam streścić analizuje treści zawarte w tej książce i odnosi je do aspektu seksualności prezentowanego przez Normana w powieściach o Gor.

Filozofia Gorean opiera się na zasadzie życia zgodnie z naturą. Wielu może uznać, że oznacza to naturalny porządek rzeczy, a zatem jedynie słuszny. Jednakże, tylko dlatego, że coś, co jest częścią naturalnego porządku nie oznacza, że jest właściwym sposobem działania. Tak więc, musimy rozważnie podejmować decyzję, które naturalne sposoby są godne do naśladowania, analizując każdy ich aspekt. Musimy poznawać i szukać możliwości przeniesienia do realnego życia każdej zasady filozofii Gorean. To wymaga dużo pracy i często wykracza daleko poza udowadnianie, że coś jest naturalna skłonnością, a zatem właściwą.

Jednym z aspektów naturalnego porządku jest seksualność człowieka. I można oczywiście rozpatrywać istnienie jest w wielu płaszczyznach, począwszy od popędu seksualnego jako potrzeby fizjologicznej człowieka, a skończywszy na kwestii emocjonalności aktu seksualnego jako jednego ze sposobów okazywania uczuć.

Jednak którąkolwiek drogą rozumowania nie podążymy zawsze wyjdziemy i skończymy nasze rozważania w tym samym miejscu....w naszym umyśle. Przecież to nasz mózg jest odpowiedzialny zarówno za wysyłanie impulsów, jak i odbieranie bodźców, też tych związanych z seksualna przyjemnością. W tym naturalnym porządku rzeczy, akurat człowiek został hojnie obdarowany. Jesteśmy zwierzętami, które mają inteligencję i wyobraźnię, dwa elementy, które umożliwiają nam odczuwanie przyjemności na wiele sposobów.

Norman pisze o tym, jak wiele aspektów Goreańskiego życia było podporządkowanych dawaniu przyjemności. Udowadnia również, że przyjemność seksualna dla Gorean nie była tylko chęcią zaspokojenia żądzy posiadania czy popędu seksualnego .

Dowodem tej tezy może być fakt, że nawet wśród niewolników nie było równości. Najlepszymi niewolnikami byli ci, których cechowała inteligencja i kreatywność.

Jeśli chodzi o inteligencję, w rzeczywistości jest jednym z głównych kryteriów stosowanych przez handlarzy niewolników goreańskich, którzy obserwowali dziewczyny na Ziemi, aby wychwycić i uprowadzić w niewolę tylko te, które to kryterium spełniały” (Beasts of Gor str. 161)

Inteligencja jest wysoko ceniona w kobiecie, która miała być niewolnica” ( Straznik z Gor, str. 183)

Oczywiście istniała na Gor pewna grupa wolnych ludzi, którzy woleli, aby niewolnice nie posiadały takich przymiotów, jednak znacznie więcej Masterów na Gor pragnęło inteligentnych kajir.

Dlaczego poszukiwali w kobietach takich cech? Bo zdecydowanie odróżniali uległość od bierności, kreatywność w służeniu od pasywnego oddania, polegającego tylko na braku oporu.

Dziewczyna, która jest śmiała może myśleć o dawaniu swojemu Panu tak cudownych rozkoszy, o których bardziej nieśmiała dziewczyna boi się nawet pomyśleć „ (Slave of Gor str. 172)

Norman w swojej analizie porusza również znaczenie humoru jako ważnego elementu wyobraźni człowieka. Znalazło to odzwierciedlenie w wykreowanym przez autora stylu życia Gorean, dla których humor był ważnym aspektem nadającym życiu dodatkowa przyjemność.

Zaskoczyło mnie to co przeczytałam o podstawowej pozycji niewolniczej kajiry, kiedy klęczy z lekko rozsuniętymi udami, spuszczonym wzrokiem i dłońmi ułożonymi na udach tak, aby ich wewnętrzna część skierowana była ku górze. Właściwie przyjęłam za pewnik, że miało to oznaczać jej pokorę i gotowość na służbę, tymczasem interpretacja tego gestu jest zupełnie inna.

 

Ma oznaczać to, że niewolnica „jest w potrzebie”, pragnie cielesnego spełnienia dbając przy tym o największa przyjemność dla swojego Pana.

Norman szczegółowo wyjaśnia, co zainspirowało go do skupienia się na takim układzie dłoni. „ Dłoń kobiety po wewnętrznej stronie jest bardzo delikatnym i erogennym obszarem. Dlatego, na przykład gest przesunięcia paznokciem po jej wewnętrznej cześć dłoni delikatnie pobudzi ją i mogę nawet podejrzewać, że wywoła odczucie podniecenia w jej najintymniejszym miejscu. Kobiety, czasami podświadomie odsłaniają wewnętrzną cześć dłoni, kierując ja w strunę mężczyzny, aby zasygnalizować seksualne pożądanie.” ( Imaginative Sex str. 130)

Dla mnie, współistnienie w relacji kobiety i mężczyzny zakłada wszechobecne napięcie seksualne, niekoniecznie w postaci samego aktu seksualnego współżycia. Ono zawiera się w gestach, słowach i myślach. W aspekcie uległości zyskuje nieco inny charakter. Gotowość na służbę Panu w każdym jej wymiarze nie wyklucza jednak dbałości o namiętność i podsycanie płomienia. Płomienia, który roznieca ogień, o którym tyle już pisaliśmy :)

 

A zatem, drogie niewolne, kiedy następnym razem będziemy przyjmować taką pozycję u stóp i ku radości oczu Pana, pamiętajmy, co ona naprawdę oznacza :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Kogo gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.